VAR HÄNDE DET?
Karlstad | Hela kartan

Kvinna greps på köpcenter

KARLSTAD

En kvinna greps under fredagskvällen på Bergviks köpcenter. Hon misstänks ha stulit gods ur butiker.
Publicerad: 2012-08-10 18:30

Bland annat misstänks hon ha stulit ett par skor, men bar även på en del annat gods som polisen misstänker är stulet från butiker.

Samtidigt ska personal från en klädbutik ha följt efter en man som plockat på sig två par byxor. Dessa släppte mannen på parkeringen och försvann sedan från platsen. Han bar vid tillfället en vit t-shirt samt bar på en klarblå axelväska och bruna papperspåsar.

Skriv ut!  Skriv ut!  |  Tipsa en vän!  Tipsa!  |  Rätta fel i artikeln!  Rätta!
Just nu på ettan

Senaste nytt
I dagens NWT
I dagens NWT
Mat- och drycksidorna riktar sig i dag speciellt till alla som tycker om god mat men som inte vill står i köket för länge. Recept för latmaskar – mycket smak och lite verkstad.

– Karlstadsliv har besökt retrocaféet Tidens melodi som snart öppnar vid Stora torget.

– Fotbollstips.

Webbfrågan
Ser du fram emot fotbolls-EM för damer?

Madeleine Malmgren på hästen Vilmer.
FLER

Har du en egen nyhet?

Vill du dela med dig av något som äger rum där du bor, eller en fin bild? Mejla in detta till oss! så kan det hamna under Läsarnas här på nwt.se. Läs mer om hur du bidrar till Läsarnas här.

Värmlandsfyndet
Dagens ros/firarhörnan
Sök recept
Till hittarecept.se