Man slog ut tänder på kvinna

FILIPSTAD

En 53-årig man i Filipstad är misstänkt för misshandel och olaga hot. Mannen ska ha slagit sin 52-åriga särbo i huvudet med knytnäven och sparkat henne. Dessutom ska 53-åringen hotat att döda kvinnan.
Publicerad: 2010-03-19 18:00

Den 52-åriga kvinnan har fått två trasiga tände och två blåtiror samt svullnader i ansiktet. Kvinnan sökte skydd hos en väninna och 53-åringen anhölls efter förhör.

Skriv ut!  Skriv ut!  |  Tipsa en vän!  Tipsa!  |  Rätta fel i artikeln!  Rätta!
Just nu på ettan

Senaste nytt
I dagens NWT
I dagens NWT
NWT Kultur har besökt repetitionerna av Johannespassionen, nästa verk som Wermlandsoperan tar sig an. Och nöjesavdelningen är som vanligt välmatad på fredagar med bland annat musik-, film- och spelrecensioner.

– Familjenytt

– De viktigaste in- och utrikesnyheterna

Webbfrågan
Behöver Värmland ett Lerin-museeum?
Välkommen Mary
FLER

Visa upp er baby på nwt.se!

Mejla in en bild till oss. Så här gör du, enkelt och gratis!

I garaget trivs azalean.
FLER

Har du en egen nyhet?

Vill du dela med dig av något som äger rum där du bor, eller en fin bild? Mejla in detta till oss! så kan det hamna under Läsarnas här på nwt.se. Läs mer om hur du bidrar till Läsarnas här.


Värmlandsfyndet
Dagens ros/firarhörnan
Sök recept
Till hittarecept.se
billiga resor